Bez kategorii

Jakie zajęcia wybrać dla mojego dziecka?

Jakie zajęcia wybrać dla mojego dziecka?

To częste pytanie jakie zadają rodzice zapisując dzieci do naszej szkoły.

Odpowiedź nie jest oczywista ze względu na oczekiwania, możliwości percepcyjne zależne od wieku dziecka, oraz stopień zaangażowania rodziców w proces nauczania. Dlatego zawsze w pierwszym kontakcie telefonicznym  z rodzicem zapraszamy na bezpłatną lekcję próbną.

W bezpośrednim kontakcie z dzieckiem mamy większą możliwość jego obserwacji, sprawdzenia predyspozycji, zainteresowań. Zdarza się , że niektóre dzieci za nim wybiorą swój instrument biorą udział w kilku lekcjach pokazowych z nauczycielem danego instrumentu.

Rodzicom młodszych dzieci, za małych lub nie gotowych na naukę gry na instrumencie proponujemy zajęcia muzyczno-ruchowe , taneczne, ogólnorozwojowe –  DENSOLUDKI bądź umuzykalniające z nauką gry na bongosach i Bum Bum Rurkach-  BONGOLUDKI. Zajęcia te są  świetnym wstępem do przyszłej nauki gry na instrumencie, dzieci rozwiną swoje zdolności psychomotoryczne, pamięć muzyczną i pozamuzyczną, orientację przestrzenną, nauczą  się rozpoznawać i  reagować ruchem na zjawiska muzyczne takie jak rytm, tempo, wysokość dźwięku, artykulację, akcentację i frazowanie oraz  współdziałania w grupie.

Dzieci które nie chodzą do przedszkola a już czekają na wspólną zabawę z rówieśnikami i chętnie podejmą nowe wyznania  zapraszamy  na zajęcia adaptacyjne MINI PRZEDSZKOLA. Jeżeli  rodzice chcą  aby ich pociechy bezboleśnie weszły w świat przedszkolaka , chcą ciekawie uatrakcyjnić czas na przemyślaną,  twórczą i aktywną zabawę dziecka  oraz rozwinąć zdolności muzyczne dziecka, dwa razy w tygodniu w godzinach przedpołudniowych zadbamy o to aby twój maluch stymulował wszystkie zmysły, dotyk, słuch, węch, wzrok i smak, nauczył się współdziałania w grupie a także pokonał strach przed rozłąką.

Rodzice trochę starszych dzieci, którzy oczekuję od zajęć ciekawej alternatywy do spędzania wolnego czasu przez dziecko w gronie rówieśników i traktują zajęcia muzyczne jako kolejną formę aktywności  w tygodniowej siatce godzin obok zajęć sportowych , nauki języka itp. powinny wybrać zajęcia grupowe z nauki gry na instrumentach – PIANOLUDKI, GITARLUDKI, DRAMDRAMLUDKI. Zajęcia te są świetną zabawą, wypełnioną wspólnym muzykowaniem gdzie wszyscy razem wkraczamy w świat dźwięków , ucząc się prawidłowej techniki gry , poznając nuty, piosenki  Już od pierwszych zajęć gramy  z podkładami co motywuje dziecko do dalszej pracy i postępów. Program realizujemy w tempie mając na uwadze możliwości wszystkich dzieci w grupie więc jeśli rodzicowi zależy na bardziej indywidualnym podejściu proponujemy system Szkoły.

W systemie szkolnym obok indywidualnej nauki gry na instrumencie,  gdzie nauczyciel ma możliwość większej kontroli techniki gry, dopasowania tempa realizowania założeń programowych do zdolności dziecka   ( na dane zagadnienie może poświęcić trzy lekcje lub wystarczy mu tylko jedna ) uczeń uczęszcza również na zajęcia grupowe MUZYKOLUDKI .

Są to zajęcia wg autorskiego programu szkoły na których uczeń dodatkowo kształci swój słuch muzyczny, poczucie rytmu, ćwiczy koordynację i grację ruchów, poznaje instrumenty, kompozytorów Poprzez wspólne granie na instrumentach perkusyjnych, śpiewanie,  wspólne relaksowanie się przy muzyce klasycznej zajęcia te posiadają właściwości muzykoterapeutyczne wpływając na dobre samopoczucie i integrację dzieci.

System nauczania w naszej szkole nie jest zamknięty  w  sztywne ramy w jakich funkcjonują inne placówki muzyczne.

Szkoła prowadzi działalność innowacyjną  gdzie każdy uczeń ma możliwość swobodnego rozwoju.

Każdy uczeń realizuje program nauczania w tempie i czasie dostosowanym do własnych potrzeb, więc rodzic nie musi  obawiać się,  że dziecko będzie obciążone dużą ilością dodatkowych zajęć. Systematycznie dobiera w dalszych latach nauki przedmioty obowiązkowe takie jak kształcenie słuchu, songwriting , grę na  drugim instrumencie, zespół.

Rodzic  nie musi również od razu decydować się na zakup instrumentu ponieważ nasz autorski program przewiduję przez pierwsze miesiące brak instrumentu do samodzielnej pracy w domu.

Najlepiej jeśli instrument jest obecny w domu od początku edukacji muzycznej dziecka ale zdajemy sobie sprawę jak ten wydatek może obciążyć rodzinny budżet dlatego dajemy czas każdemu rodzicowi na przemyślany zakup służąc radą a także dając możliwość wypożyczenia instrumentu szkoły za dodatkową opłatą w pierwszych miesiącach nauki.

OlmaMC

28 sierpnia, 2013

No Comments

Comments are closed.

  • Facebook
  • YouTube